Kamienny krąg w Sikorzynie – Krąg Wzniesienia Ziemi

Krąg ten został zbudowany w dniach od 8 do 10 kwietnia 2026, i w sobotę 10 kwietnia dokonana została w gronie przyjaciół inicjacja kręgu.

Kamienie na budowę tego kręgu pochodzą z okolicznej Żwirowni Żwir-Boss w Sikorzynie, i z przydomowej kolekcji kamieni.

8 kwietnia w pracach popołudniowych zaprojektowany został cały krąg.

Samo ustawienie 13 głazów tego kręgu odbyło się w jednym dniu, 9 kwietnia 2026, co jest niesamowitym rekordowym osiągnięciem czasowym przy tak potężnych kamieniach. Przy budowie istotne było wsparcie sprzętem zmechanizowanym.

W fazie początkowej, przy ustawieniu głazu centralnego, który ma wagę ponad 5,5 ton, pomagało nawet trzech pracowników, autor kręgu i sprzęt zmechanizowany.

Poza stelą, w ustawianiu głazów brało udział oprócz autora kręgu, i operatora koparki, jeden do dwóch pracowników.

Punkt centralny kręgu, na którym posadowiony jest głaz centralny, wyznaczają linie geomancyjne. Pasmo pn-pd ma szerokość dochodzącą do 2,5m! w kolorze radiestezyjnym białym o natężeniu 7 na 10. Pasmo wsch-zach ma szerokość dochodzącą do 2,4m i emituje kolor radiestezyjny ultrafioletowy w natężeniu 7 na 10.

Prawoskrętne pole wirowe na przecięciu się tych pasm rezultowało kolorem radiestezyjnym białym w natężeniu 8,5 na 10. Centralny punkt tego miejsca emitował ponad 80 tys. JB (jednostek Bovisa), i było to wspaniałe, przyrodzone Miejsce Mocy, zarazem znakomity punkt wyjściowy do budowy takiej instalacji. Dokładnie na przecięciu się tych ziemskich meridianów posadowiony został głaz centralny tego kręgu.

Od wyznaczonego miejsca centralnego określona została średnica kręgu, która wykorzystywała dostępną w tym miejscu przestrzeń do maksimum (na wypłaszczonym terenie wzgórza ale między ciekami wodnymi), a jednocześnie zamykała się w liczbach świętej  geometrii, mianowicie w czterokrotności liczby pi (4 x 3,14m) plus liczba fi, 1,61m, co dawało w sumie 1417cm, licząc oczywiście od osi do osi energetycznej kamienia. Licząc po zewnętrznej linii głazów, dochodzi średnica tego kręgu do 15metrów.

Ten kamienny krąg jest zbudowany z 12 głazów, kamieni polnych (otoczaków) na okręgu i jednego w środku, zwanego stelą.

Po medytacji projektującej krąg 8 kwietnia nakreślony został na ziemi okrąg, i po jego nakreśleniu wibracje w tym miejscu podniosły się do ponad 300 tys. JB.

Woda postawiona na dwie godziny miejscu centralnym osiągnęła o godz. 17 wibracje

Jeszcze 10 kwietnia krąg ten został przebadany wahadłem uniwersalnym pod kątem emisji kolorów radiestezyjnych przy głazach wewnątrz kręgu. Na okręgu głazy prawidłowo emitują 12  kolorów radiestezyjnych i krąg ten w pełni nadaje się do profesjonalnej chromoterapii radiestezyjnej w kamiennym kręgu.

Na poziomie eterycznym działanie kręgu przekracza dystans 3,6km, na poziomie astralnym 75km.

Na poziomie kauzalnym przekracza odległość oddziaływania 450km, na poziomie mentalnym 150 tys. km.  Na poziomie uniwersalnym krąg nie ma granic swego oddziaływania. Na poziomie eteryczno-astralnym ŚWK (Średnie Wibracje Kręgu – mierzone po każdej stronie steli na środku dystansu między stelą a głazami na okręgu) przekraczają 950 tys. JB. Przy steli wibracje stają się coraz wyższe i osiągają na tym poziomie 12 mln JB, nad stelą przekraczają 15 mld JB.

Wibracje przy głazie emitującym do środka kolor radiestezyjny szary osiągają bardzo niskie 120 jednostek Bovisa, co jest wskaźnikiem wysokiej dynamiki i poprawności konstrukcyjnej tej instalacji. Pod tym względem konstrukcja ta dorównuje dużemu, niemalże kompletnemu kręgowi w Węsiorach. Ten kolor szary ze względu na wielkość głazów (podobnie jest i z innymi głazami) emitowany jest w znacznie wyższym natężeniu.

Krąg ten jest instalacją bardzo dynamiczną, bo prawoskrętne pole wirowe wykazuje w nim wysoki współczynnik sprawności 100%. Do tej dynamiki instalacji przyczyniły się znakomite, stojące do dyspozycji kamienie z okolicznej żwirowni. Ze względu na to, że jest to krąg bardzo świeży, oczekiwać i spodziewać się należy, że w ciągu następnych kilku tygodni wibracje tego kręgu będą jeszcze rosły, zarówno w natężeniu emitowanej energii jak i w intensywności wiru prawoskrętnego, bo energia kamieni ustawionych dla nich samych pierwszy raz w takiej konstelacji będzie się synchronizowała i harmonizowała.

Kolorem dominującym kręgu jest kolor radiestezyjny biały (w każdym kierunku od steli, na środku dystansu między stelą a głazami na okręgu), emitowany jest w natężeniu 9,6/10, przy samej steli to natężenie jest jeszcze znacznie wyższe.

Kreatorem kręgu jest Jacek M Kwiatkowski, terapeuta, radiesteta i geomanta mieszkający w Sulistrowicach k. Ślęży. Ten krąg został podpięty do kosmicznej siatki globalnej, a w momencie takiego procesu podpinania i kreowania kręgu na poziomie duchowym, ujawniło się duchowe przesłanie dla tego kręgu: Jest to…

 

Krąg Wzniesienia Ziemi

Fenomen wzniesienia  (ang. ascension/niem. Aufstieg) jest obecny w duchowości nie tylko europejskiej już od dekad, i było to już sporo lat przed rokiem 2000, kiedy to ludzkość przeżywała niejako w euforii przejście w nowe tysiąclecie.

Najpierw wzniesieniem jest samo to miejsce, ten pagórek, który każdy z odwiedzających ten krąg będzie musiał pokonać. Topograficznie wznosi się ten teren ponad większość w dolinie, przy drodze położonych domów.

To miejsce się wznosi jednak jeszcze bardziej swoją energią tego miejsca ponad okolicę, bo rzadko gdzie jest spotykane takie miejsce, że woda po kilku godzinach mogła osiągnąć tak niesamowite wibracje, tylko i wyłącznie od miejsca, w którym stała.

Ten krąg stanął w Sikorzynie w miejscu bardzo szczególnym – będzie zbierał energię tego miejsca wzniesienia ziemskiego, będzie z niego czerpał moc, ale przede wszystkim przez podłączanie do bardzo silnej siatki globalnej, przez wyjątkowe ziemskie meridiany tam przebiegające, i na poziomie duchowym, będzie transformował świadomość tego miejsca, zasilał i prowadził ku nowym wyżynom ludzkiego ducha, mianowicie ku wzniesieniu, które obecnie ludzkość na ścieżce swojej ewolucji duchowej przeżywa.

Taka akupunktura Ziemi, przez postawienie steli z całym kręgiem w tym miejscu,  na przecięciu się tak silnych meridianów ziemskich, istotnie przyczyni się do pozytywnego przepływu pozytywnych sił w okolicy i na naszej planecie.

‘Wzniesie’ dla takiej instalacji, dla odwiedzających, będzie oznaczało możliwość i szansę wejścia w wyższą, subtelniejszą „częstotliwość” funkcjonowania naszego umysłu i serca.

Jesteśmy na etapie ewolucji świadomości ludzkości, na etapie opuszczania tzw. wymiaru 3D i przechodzenia do wymiaru 5D.

Jeśli przemijający paradygmat (3D) to świat dualizmu, strachu, hierarchii, kontroli, oceniania i silnego przywiązania do materii i ego, a 4D, jako czwarta gęstość, to stan przejściowy, w którym postrzegamy, że to myśli kreują rzeczywistość, to Piąty Wymiar (5D), to epoka jedności, przeniknięta bezwarunkową miłością, zaufaniem i współpracą ludzi ze sobą, epoka, w której bardziej chodzi o ‘Być’ niż ’Mieć’.

Ten kamienny krąg pomoże wielu ludziom doświadczać, że wzniesienie nie dotyczy tylko ducha, ale i ciała, że jest to proces transformacji struktury węglowej w kierunku bardziej “krystalicznej” (subtelniejszej), co ma pozwalać na przewodzenie większej ilości energii i objawi nowe wymiary naszej intuicji, w kierunku manifestacji naszego ciała somatycznego jako ciała świetlistego, bo przeniknięte zostanie całkowicie energią duchową, którą ciało fizyczne było od początku, ale nasza świadomość nie pozwalała na takie zamieszkiwanie Boskiego Ducha w naszym ciele.

Wzniesienie to też upadek i rozpad starych struktur w społeczeństwie, starych form komunikacji międzyludzkiej, w relacjach sąsiedzkich wiejskich i miejskich, tych, które nie były oparte na prawdzie i autentyczności.

Ten czas wzniesienia, to czas przebudzenia, bo zauważamy wokół nas, jak ludzie zaczynają interesować się medytacją, ochroną zwierząt, środowiska i własnym rozwojem duchowym.

Krąg widoczny od ulicy, jeszcze bez zielonej trawy. Po lewej stronie znajduje się wspomniana tutaj piramida, obok której przechodzimy do kręgu, w górę, obok huśtawki zaczepionej na brzozie. 

W swoich relacjach ludzie doświadczają już dziś bardzo często synchroniczności, że w tym samym momencie o sobie myśleli, a ich rzeczywistość jest coraz pełniejsza w piękne, znaczące ‘zbiegi okoliczności’.

To miejsce będzie miejscem głębokich doświadczeń, że my jako jednostki, jako gatunek ludzki przechodzimy do etapu opartego na kreacji (kiedy odzyskujemy naszą moc sprawczą), doświadczenia, że Prawdy już nie trzeba szukać u kapłana, u guru czy innych moralnych autorytetów, ale że ona spoczywa w nas, w naszym sercu, i że to Ty sam jesteś twoim Przewodnikiem i Mistrzem Duchowym: Twoja wewnętrzna prawda staje się twoim kompasem.

Ten kamienny Krąg będzie dla wielu osób, małżeństw i par szansą na doświadczenie w nowy sposób głębi swojej relacji do siebie nawzajem: Jesteśmy tu, by wzrastać i w tym się wzajemnie wspierać.

To konkretne miejsce, ten Krąg Wzniesienia będzie miejscem głębokiego doświadczenia we wschodzącym i zachodzącym słońcu, w śpiewie ptaków, we wietrze i w deszczu czy w śniegu, czym jest Gaja, Matka Ziemia, żywa istota.

Nasze wzniesienie jest nierozerwalnie związane z uzdrowieniem relacji z naturą, ale to wyjątkowe Miejsce Mocy będzie w nas tę świadomość budziło, pogłębiało i utwierdzało.

Tu wznosi się Ziemia, znaczy że wkraczający w to miejsca wzniesienia się tego skrawka, będą mogli dużo z tej świadomości doświadczyć, zostać przez to miejsce na swej ścieżce duchowej wzniesionym.

Medytując w tym kręgu doświadczysz, że nie zmierzamy do jakiegoś “celu” w przyszłości, ale że ta nowa epoka, równolegle ze starą i ‘przemijającą’, istnieje jednocześnie, i że jest to trochę jakby kwestia wyboru i nastawienia w tobie niejako odpowiedniej ‘stacji radiowej’: Stroisz, dostrajasz swoją świadomość, w której widzisz i postrzegasz szerzej, wielowymiarowo i czujesz jasno, ewidentnie, swoją prawdę wewnętrzną, wolność i suwerenność.

Wznosząc się ścieżką do tego kręgu, doświadczasz w nim, na tym wzniesieniu, tylko tyle i aż tyle, co znaczy być obecnym ‘Tu i Teraz’, i że one mogą ci wskazać drogę do prostoty i radowania się Istnieniem.

Każda taka instalacja, która zmienia przestrzeń i pole energetyczne, będzie wpływała przez nasze ciała subtelne, na naszą świadomość, jak będzie się ona otwierała na postrzeganie, na holistyczną percepcję coraz subtelniejszych stanów rzeczywistości wokół nas i w nas, na postrzeganie w ogóle w nas i wokół nas, na rozróżnianie z coraz większą precyzją różnych gęstości materii czy też różnego stopnia subtelności sfery psychiczno-duchowej.

Przesłanie duchowe tego kręgu, że jest to Krąg Wzniesienia Ziemi, pozwoli nam rozpoznać, że to miejsce jest i będzie oknem przez które będziemy te zmiany i procesy postrzegać i portalem, przez który będziemy w te zmiany i te procesy coraz intensywniej wkraczać.

Żywy organizm Matki Ziemi będzie doświadczał przez zmiany naszej świadomości wzniesienia, i jej Wzniesienie, wzniesienie Gai, będzie nas w naszych procesach wznosić w wszystkich wymiarach istnienia. Temu będzie służyło to miejsce.

Dojazd do tego miejsca i dokładne położenie samego kręgu pokazuje poniży link: https://maps.app.goo.gl/S2oLz5H4AaWGJBvB8

Na dole jest dostatecznie dużo miejsca, aby samochód zostawić na poboczu drogi.

Przy obiekcie znajduje się piękna piramida, i po uzgodnieniu z właścicielami obiektu możliwe będzie z pewnością skorzystanie z jej prozdrowotnych właściwości. Ten obiekt także serdecznie polecam, bo funkcjonuje on prawidłowo.

Polecam serdecznie nawiązanie kontaktu za panią Sylwią lub z panem Krzysztofem, właścicielami obiektu Domki Eden, którzy z pewnością będą mogli udzielić więcej informacji niż te, które są dostępne na tablicy przy kręgu.

Domki Eden dają możliwość zatrzymania się w okolicy na kilka dni, w pobliżu tego kręgu jak i starych kamiennych kręgów. Stąd do Węsiorów jest zaledwie 25 minut samochodem, a w Odrach jesteśmy w niecałą godzinę. W jednym domku jest miejsce dla 5-6 osób, a okolica oferuje dużo innych ciekawych atrakcji turystycznych, jak chociażby odwiedzenie pięknego Miejsca Mocy, Góry Wieżycy, oddalonej od kręgu tylko kilka kilometrów.

Wokół kręgu została zasiana już trawa i niebawem pojawią się także tutaj zdjęcia z zielenią. Zieleń trawy będzie z pewnością zachęcała odwiedzających aby pobyć w kręgu boso, i w takim miejscu doświadczyć intensywniej, jak pulsuje i tętni swym życiem Matka Ziemia.

link do Domków Eden na Facebooku (domi są oczywiście też osiągalne przez platformę booking)

https://www.facebook.com/p/Domki-Eden-100042957588932/?locale=pl_PL